Leśniczówka Obervorwerk k. Świdnicy

niedziela, 8 kwietnia 2018 r.
Trasa: Zielona Góra – Wilkanowo – Słone – F. Obervorwerk – Świdnica dystans: 17 km

 

Krótkie rozpoznanie można powiedzieć, przy okazji niedzielnego wyjazdu do rodziny w Świdnicy. Towarzystwo pojechało samochodem, a ja oczywiście skorzystałem z okazji i dojechałem rowerem. Zresztą i tak nie było dla mnie miejsca w samochodzie. A, że nie lubię jeździć na pusto, więc wybrałem sobie do zobaczenia, miejsce po dawnej leśniczówce (F. Obervorwerk). 

Zresztą Świdnica i jej zapomniane pamiątki z przeszłości są nadal na mojej liście „jeszcze nie odkryte”. Tym razem jednak tylko ta wspomniana wyżej leśniczówka.

Od Słonego do Świdnicy jechałem przez las.
Zaraz za Słonem trafiam na powierzchniowy pomnik przyrody „Ruczaj”, chroniący źródlisko potoku. To początek kwietnia, więc przyroda jeszcze się nie rozhulała i jest jeszcze dość ponuro.

SONY DSC

SONY DSC

źródlisko Ruczaj

SONY DSC

źródlisko Ruczaj

Dalsza droga miejscami była uciążliwa z uwagi na piach i trochę musiałem popchać rowerek. Wkrótce dojechałem jednak do skrzyżowania dróg, odbiłem w prawo i po chwili, nieco poniżej drogi przy kolejnym rozjeździe znajduje się miejsce, gdzie zlokalizowana była dawna leśniczówka. Po leśniczówce zostało rzecz jasna niewiele śladów, bo trochę porozbijanych cegieł. 

SONY DSC

F. Obervorwerk

SONY DSC

F. Obervorwerk

SONY DSC

F. Obervorwerk

SONY DSC

F. Obervorwerk

ś. obervorwerkświdnica f. obervorwerk (13)

F. Obervorwerk

Jednak co najbardziej rzuca się w oczy, to grupa wspaniałych, pomnikowych daglezji, zapewne posadzonych kiedyś przy leśniczówce. Daglezje są naprawdę imponujące i rzadko miałem okazję oglądać podobne egzemplarze.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Na tym był koniec na dzisiaj. Do Świdnicy było już bardzo blisko, gdzie wkrótce wyjechałem. 

obervorwerk

źródło mapy: igrek.amzp.pl

Reklamy